Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiczną oraz niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, że jesteśmy zmuszeni ograniczyć planowe kwalifikacje i konsultacje neurochirurgiczne.
Dowiedz się więcej
PL

Karolina Malinowska

„Nie dosyć że pełen profesjonalizm, to jeszcze -SERCE NA DŁONI!!!"

Jolanta

„Jestem pacjentką od około 3 lat. Diagnoza oponiak w mózgu, szybka wizyta w Katowicach u dr Arkadiusza Lecha i jeszcze szybsze działanie - zabieg gamma knife. Od tej pory jestem pod stałą kontrolą Pana Doktora i Personelu Ośrodka. Zawdzięczam im zdrowie, życie, komfort życia (bo już nie mam tykającej bomby w głowie). Pracuję, wychowuję dzieci. Bez tego ośrodka, tych ludzi, tego zabiegu - nie byłoby tak. Zawsze mili, życzliwi, odpowiadający na każde zadane pytanie. Profesjonalizm na najwyższym poziomie. I tylko rodzi się dziwne pytanie, dlaczego ten ośrodek z tak wysoko wykwalifikowaną kadrą, gdy drugi taki ośrodek znajduje się dopiero w Warszawie nie ma kontraktu z NFZ, i to nie ze swojej winy? Czy taniej jest pociąć człowieka, zrobić z niego inwalidę na rencie do końca życia czy też wykorzystując dostępne techniki wykonać zabieg i przywrócić społeczeństwo pełnowartościową osobę? "

Krystyna Płaczek

„W roku 2014 miałam wykonany zabieg / 2 oponiaki / w mózgu metoda teleradioterapii w ramie stereotaktycznej Gamma Knife w Katowicach. Jestem zadowolona ,że uniknełam bezpośredniej operacji na mózgu. Po corocznej kontroli MR głowy w roku 2015 i 2016 wymienione oponiaki nie wykazują cech progresji .Personel ośrodka miły , życzliwy i profesjonalny dla pacjentów. Polecam."

Teresa

„Jestem około dwa lata po zabiegu gamma knife nerwiaka kanału słuchowego. Szybka diagnoza i reakcja dr Arkadiusza Lecha oraz opieka personelu pozwolily osiągnąć obecny stan zdrowia, czyli życie w normalnym trybie. Dziękuję"

Stanisław Zdybel

„Jestem pacjentem kliniki od 2 lat, diagnoza: nerwiak nerwu sluchowego, Dr Arkadiusz Lech, doskonała opieka, mozliwosc uzyskania wszelkich dokladnych informacji na temat choroby, skuteczne leczenie i optymistycznie prognozy na przyszlosc. Profesjonalizm na najwyzszym poziomie, miły i życzliwy personel, serdecznie polecam. Szkoda tylko, ze klinika nie ma kontraktu z NFZ, a podobna klinika jest jedynie w Warszawie."

Jacek Grzelak

„Jestem pacjentem Kliniki od grudnia 2013 .W kwietniu 2014 przebyłem zabieg Gamma Knife " nerwiaka lewego kąta piramid nerwu7"i do nadal jestem pod kontrolą dr Arkadiusza Lecha.Byłem i nadal jestem pod wrażeniem podejścia do pacjenta przez lekarza i personel. Życzył bym sobie aby tak było w większości placówek w Polsce.Mój przypadek trzech lekarzy opisało jako nieoperacyjny miałem wiele szczęścia że trafiłem do Centrum Gamma Knife Exirai dziękuje im za to że mogę pisać te słowa"

Janusz Czarnocki

„Profesjonalne podejście od samego początku tj. przedstawienia metodyki wykonania zabiegu, poinformowaniu o oczekiwanych rezultatach i wreszcie sam zabieg. Zachowanie personelu - miłe i życzliwe. Wynik samego zabiegu po roku czasu zgodny z oczekiwaniami (żeby nie zapeszać). Dziwi tylko brak kontraktu z NFZ (w tym dziwnie zarządzanym kraju) gdzie tak głośno mówi sie o poprawie poziomu leczenia i jak najmniej inwazyjnych metodach leczenia (a taką wlaśnie jest GammaKnife) wiec trzymam kciuki może ktoś to przeczyta i jeszcze raz przyjrzy sie tej jakże ważnej dla chorych sprawie. Podsumowując POLECAM wszystkim ośrodek z tak profesjonalnym personelem i dziekuję za to "że jesteście"."

IRENA Zarębska

„Mieszkam we Wrocławiu, gdzie od razu chcieli mnie ciąć..............nerwiak nerwu VIII , czyli nerwiak nerwu przedsionkowo-ślimakowego w prawym uchu objawiał się niesamowitym pulsowaniem i tykaniem całej głowy ...coś okropnego. Dowiedziałam się o Gamma Knife w Katowicach, gdzie 2 lata temu poddałam się zabiegowi promieniowaniem gamma.Już po 2 tygodniach zelżało uporczywe tykanie,a po 3 miesiącach w ogóle ustąpiło.Nerwiak w badaniu MR z 2016 r wykazuje widoczne zmniejszenie guza.Jestem cały czas pod opieką placówki ,która z dr. Arkadiuszem Lechem na czele , spełnia wszystkie nowoczesne , a jednak tak ludzkie kryteria obsługi pacjenta z klasą.Pozdrawiam szczególnie panią Agatkę, która fantastycznie opiekuje się pacjentami przed i po zabiegu ."

Artur

„Byłem jednym z pierwszych pacjentów ośrodka na Ceglanej. Otoczony zostałem opieką medyczną oraz życzliwością całego zespołu. Dzięki metodzie Gamma Knife i dr Arkadiuszowi Lechowi uniknąłem klasycznej operacji i zachowałem słuch. Wizyty kontrolne i badania MR wykazują bardzo dobrą skuteczność leczenia. Wszystkim potrzebującym polecam ten ośrodek, personelowi dziękuję za świetne podejście oraz miłą i profesjonalną obsługę."

Adam

„W kwietniu 2014 roku zostałem poddany leczeniu radiochirurgicznym Gamma Knife nerwiakia lewego nerwu przedsionkowo-ślimakowego. Jestem bardzo zadowolony z leczenia. Miałem szczęście, że dostałem się do ośrodka na początku jego działalności i zostałem poddany leczeniu bezpłatnie. Trzymam kciuki za kontrakt z NFZ aby więcej ludzi mogło skorzystać z tych nowoczesnych narzędzi bezpłatnie, bo niestety nie każdy może sobie pozwolić na opłacenie leczenia. Szkoda aby tak profesjonalny Zespół Medyczny wraz z świetnie przystosowanym Ośrodkiem nie był w pełni wykorzystywany."

Elzbieta

„Od 2013 roku jestem pacjentka Pana dr Arkadiusza Lecha i bardzo profesjonalnego personelu W 2013 miałam wykonany zabieg Gamma Knife(nerwiak Vlll nerwu słuchowego)10na 5 mm.Dzieki zabiegowu czuje się dobrze i poacuje cala 'para'. Polecam wszystkim ,proszę się nie bac opiekują się nami ANIOLY Dziekuje"

Elżbieta

„Jestem pod opieką kliniki od ponad dwóch lat. Po kilku konsultacjach w ośrodkach w Polsce, z diagnozą – oponiak okolicy pnia mózgu ( ograniczona dostępność dla tradycyjnej interwencji chirurgicznej) trafiłam do dr Arkadiusza Lecha. Spokój, rzeczowość, wielki szacunek do ludzi – to sprawiło, że zostałam pacjentką kliniki. Na zabieg Gamma Knife zdecydowałam się z dużym poczuciem bezpieczeństwa. Przed zabiegiem zostałam dokładnie poinformowana o jego przebiegu i całej procedurze leczenia. W klinice zastałam komfortowe warunki. Przez cały czas, na ile tylko było to możliwe, podczas przygotowania do zabiegu, jak i tuż po nim, towarzyszył mi mąż. Nie było z tym żadnego problemu, wprost przeciwnie, w klinice są ku temu stworzone odpowiednie warunki. Perfekcyjna opieka, miły personel, atmosfera życzliwości, nieskrępowania i normalności pozwoliły mi na przeżycie zabiegu w spokoju i zmniejszenie stresu do minimum. Po zabiegu dość szybko wróciłam do sił. W chwili obecnej jeżdżę do kliniki Exira na regularne kontrole, spotykam się z tą samą życzliwością, serdecznością i kompetencją personelu. Oponiak wykazuje cechy regresu. Gorąco polecam ten Ośrodek, spotkacie tam Państwo to czego oczekuje zatroskany i sfrustrowany pacjent, to czego mam wrażenie ciągle brakuje w innych ośrodkach: podmiotowość w traktowaniu KAŻDEGO pacjenta. "

Aniela Łysik

„W lutym 2014 roku miałam możliwość skorzystania z zabiegu GAMMA KNIFE, którego efektem było zatrzymanie wzrostu oponiaka w obrębie tylnego dołu czaszki, w sąsiedztwie lewej półkuli móżdżku. Po konsultacjach u dra Arkadiusza Lecha, po kontrolnym badaniu RMI, kwalifikującym mnie do GAMMA KNIFE, ustalono termin zabiegu. Całość zabiegu odbyła się w niezwykle przyjaznej dla pacjenta atmosferze, przede wszystkim przy udziale wysokiej klasy specjalistów i sprzętu. Badanie kontrolne po zabiegu nie wykazało zmian, "oponiak tylnej jamy o obrazie podobnym do badania poprzedniego", czyli nie uległ powiększeniu. Wyrażam wdzięczność i uznanie dr Arkadiuszowi Lechowi, całemu zespołowi stanowiącemu personel EXIRA GAMMA KNIFE. Mam nadzieję, że środki zainwestowane w pozyskiwanie wysokiej klasy urządzeń, a nade wszystko w uzyskiwane i permanentnie podnoszone kwalifikacje i umiejętności kadry lekarzy i "techników" nie będą w przyszłości marnowane, pozwolą jedynie na dalsze korzystanie z możliwości refundowanych zabiegów w celu odzyskiwania zdrowia, do czego każdy CZŁOWIEK-PACJENT-OBYWATEL ma niezbywalne prawo. PRIMUM NON NOCERE. Aniela Łysik"

Ewa

„Rok temu stwierdzono u mnie mnogie przerzuty do mózgu w przebiegu nieoperacyjnego raka płuca. Rokowanie - kilka tygodni życia. Sytuacja była beznadziejna. Zaproponowano mi jedynie paliatywne naświetlenie całego mózgowia. Gdyby nie dr Arkadiusz Lech, który wraz z całym zespołem zdecydował się wykonać u mnie zabieg z użyciem gamma knife z pewnością nie byłoby mnie już wśród żywych. Fachowość, odwaga w podejmowaniu niełatwych decyzji i przyjazna atmosfera stawia ten ośrodek na pierwszym miejscu wśród wszystkich z jakimi zetknęłam się w czasie mojej trzyletniej terapii. Jak można podziękować za rok życia?..."

Bernadeta Mrozek

„Empatia, ogromna życzliwość i wspaniały kontakt osobisty jak i telefoniczny. Doradztwo na najwyższym poziomie. Ogromne podziękowania dla dr A. Lecha- człowiek anioł...Obsługa recepcji, cały personel zasługuje na medal. Benia z Grudziądza"

Piotr Kulczyk

„Jestem rok po zabiegu w Katowicach po exira Gamma Knife oponiaka i zero progresji po 2 RM . polecam bez otwierania czaszki."

Katarzyna Makuch-Chałat

„Właśnie dziś odbyłam kolejną kontrolną wizytę u dr Arkadiusza Lecha po zabiegu gamma knife oponiaka przeprowadzonym w czerwcu 2016 r. Jestem jedną z tych szczęśliwych pacjentek, które mogą leczyć się w Katowicach. To miejsce i pracujący w nim ludzie sprawili, że znów się uśmiecham i zasypiam wieczorem spokojnie. W 2006 r zostałam poddana zabiegowi operacyjnemu usunięcia części oponiaka. Dwa miesiące w szpitalu a potem dwa lata walki z powikłaniami pooperacyjnymi (paraliż prawej strony twarzy, niedomykalność oka, podwójne widzenie, niedowład prawej ręki, nogi....) i wizja, że w wieku 35 lat pożegnam pracę, nie nauczę mojej córki jeździć na nartach, na rowerze.... Po ośmiu latach guz zaczął odrastać a ja trafiłam do Ośrodka w Katowicach. W dniu zabiegu wieczorem mogłam być w domu z moją córką. A za trzy dni wróciłam do pracy. Teraz na każdej wizycie z radością obserwuję jak Pan Doktor pokazuje mi zdjęcia rezonansu na których wyraźnie widać zmniejszającą się zmianę. W ośrodku podczas wizyt czuję się jak wśród przyjaciół. Serdeczności i życzliwości jaką jestem otaczana każdorazowo nie da się opisać. Dziękuje Wam wszystkim z całego serca."

Dorota Sędzik-Hibner

„Z powodu ciągłego uczucia słonego smaku, neurolog skierował mnie na wykonanie badania TK. Rozpoznano u mnie po lewej stronie czaszki oponiaki, większy w okolicy czołowej oraz znacznie mniejszy w okolicy skroniowej. Od października 2014 roku jestem pod stałą opieką dr Arkadiusza Lecha w Centrum Gamma Knife w Katowicach. Obecność oponiaków potwierdziły badania MRI. W badaniach wykonywanych cyklicznie, zaobserwowano progresję większego oponiaka. W kwietniu 2016 roku, po kolejnym badaniu MRI dr A. Lech stwierdził, że oponiak osiągnął rozmiar dopuszczalny do leczenia metodą Gamma Knife. Poinformował mnie wówczas o skuteczności tej nowatorskiej metody i ewentualnych zagrożeniach. Z uwagi na fakt, że katowicki szpital nie ma kontraktu z NFZ, zabieg musiałam wykonać odpłatnie. Dziękuję i jestem bardzo wdzięczna całemu personelowi na czele z dr. Arkadiuszem Lechem oraz opiekującą się mną troskliwie Panią Agatką za fachowe przeprowadzenie zabiegu. Jestem przekonana, jako wieloletni pracownik naukowy Akademii Medycznej we Wrocławiu, że Pan dr. A.L. powinien wykładać na uniwersytetach medycznych, przekazując kolejnym pokoleniom swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie nowatorskich nieinwazyjnych metod leczenia radiochirurgicznego. Jestem szczęśliwa, że dzięki odnalezieniu w Internecie tego ośrodka, mogłam w miłej i troskliwej atmosferze przejść zabieg i na drugi dzień wrócić sama do domu do Wrocławia. Obecnie, po prawie dwóch miesiącach od zabiegu, czuję się bardzo dobrze, tak, jakbym go wcale nie przeszła… pozdrawiam serdecznie cały zespół Gamma Knife w Katowicach. "

Monika McCormick

„Kilka dni temu w Exira Gamma Knife w Katowicach poddana zostala leczeniu moja ciocia z Krakowa, najstarsza do tej pory pacjentka tego centrum, liczaca sobie 87 lat. Process zakwalifikowania na zabieg byl sprawny i szybki, doctor Lech odpowiedzial na wszystkie moje pytania, a pani Agnieszka oferowala pomoc w zarezerwowaniu hotelu i dokladnie wytlumaczyla jak dojechac do kliniki w dniu zabiegu. Po przybyciu na miejsce Ciocia natychmiast otoczona zostala mila i troskliwa opieka pani Agaty, i pomimo zdenerwowania i obaw zwiazanych z nieznanym zabiegiem, ciocia przebyla wszystkie czynnosci przygotowujace oraz sam zabieg czujac zrozumienie, zyczliwosc i profesjonalizm calego zespolu kliniki. W czasie zakladania ramy stereotaktycznej, byla informowana na biezaco o kolejnych wykonywanych czynnosciach, a na czas samego zabiegu ktory mial trwac ponad 2 godz, zespol upewnil sie ze bedzie wiedziala w jaki sposob powiadomic ich o potrzebie przerwania, gdyby zaistniala taka potrzeba, oraz ze nie bedzie jej zimno. Doctor Lech zaplanowal leczenie z uwzglednieniem wieku pacjentki, wyjasnil ogolne zalozenia leczenia, a pacjentka czula troske, zyczliwosc i zrozumienie otaczajacych ja osob. Chociaz nie wiemy jezcze czy metoda odniesie pozadany skutek i zatrzyma wzrost oponiaka, jestesmy pelne nadziei i ciocia juz dzis niecierpliwie czeka na MRI i konsultacje po uplywie 6 miesiecy. Serdecznie dziekuje w imieniu swoim i pacjentki za zyczliwosc, troske, oraz sprawnie i profesjonalnie przeprowadzone leczenie. Jest ono zdecydowanie najlepszym doswiadczeniem pacjentlki w klinice/szpitalu. Goraco dziekujemy doktorowi Lechowi oraz calemu zespolowi Exira Gamma Knife. Do zobaczenia za 6 miesiecy. "

BEATA KUŁTUCKA

„Personel Kiniki Exira - na medal , warty każdych pieniędzy! Mam doświadczenie i porównanie bo szukając lekarzy, którym mogłabym zaufać w tak trudnym momencie mojego życia i mojej rodziny (oponiak) odwiedziłam wiele ośrodków w Polsce. Tylko tu potraktowano mnie odpowiednio, stosownie do powagi sytuacji (klaustrofobia, paniczny strach przed momentem montowania ramy stereotaktycznej- którego zresztą nie pamiętam !!!) Cała ekipa z wielką empatią do pacjenta. Dziękuję wszystkim !!! Pan doktor Arkadiusz Lech- profesjonalista z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Jestem 2 dni po Gamma Knife i funkcjonuję normalnie, nie mam traumy po zabiegu i stwierdzam ze niepotrzebnie tak się go bałam. Żal wielki, że taki ośrodek jak Exira nie ma refundacji z NFZ. Jestem przekonana, że przy większej ilości pacjentów zespół podoła i nikogo nie zawiedzie. Jeszcze raz dziękuję . "

Dodaj swoją opinię

*

*

*