Rezonans magnetyczny – Kto zleca badanie

Badanie rezonansu magnetycznego zleca:

Neurolog
w celu diagnostyki mózgu, rdzenia i opon mózgowo-rdzeniowych w przypadku chorób naczyniowych (udarowych), metabolicznych, nowotworowych i zapalnych.

Neurochirurg
w celu dokładnego określenia położenia zmiany nowotworowej w obrębie głowy czy kręgosłupa, planowania sposobu leczenia operacyjnego, różnicowania blizny pooperacyjnej od wznowy nowotworu, poszukiwania ogniska padaczkorodnego, poszukiwania malformacji naczyniowych przed leczeniem chirurgicznym, a także w celu określenia przyczyny rwy kulszowej czy innych zespołów korzeniowych przed leczeniem operacyjnym.

Kardiolog
w celu określenia funkcji i wydolności serca.

Internista, chirurg, pediatra, urolog i ginekolog
w celu diagnostyki chorób wątroby i dróg żółciowych, chorób trzustki, jelita cienkiego i grubego w tym odbytnicy, chorób układu moczowego, prostaty, w diagnostyce przetok okołoodbytniczych, oceny płodu i ciężarnej macicy.

Ortopeda
w celu dokładnej oceny stanu chrząstek, więzadeł i ścięgien stawów barkowych, kolanowych, biodrowych, łokciowych nadgarstka i innych. W uzasadnionych przypadkach ortopeda może skierować pacjenta na badanie MR stawu z dostawowym podaniem środka kontrastowego.

Laryngolog
w celu oceny stanu ucha środkowego i wewnętrznego, w diagnostyce szumu usznego, zawrotów głowy, głuchoty, oceny stopnia zaawansowania raka krtani, oceny łagodnych i złośliwych guzów szyi, zatok i ślinianek.

Okulista
w celu dokładnej oceny chorób gałki ocznej, oczodołu i dróg wzrokowych.

Endokrynolog
w celu diagnostyki chorób przysadki mózgowej, nadnerczy i tarczycy.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym - Katowice

Zapisy na badania odbywją się:

Formularz kontaktowy dla Pacjenta

Wypełnij formualrz i poczekaj na kontakt od nas