O nas

Centrum Gamma Knife Exira w Katowicach to placówka medyczna, która powstała w 2013 roku. Należymy do Grupy Kapitałowej Voxel S.A. Leczymy Pacjentów, wykorzystując innowacyjną metodę radiochirurgii stereotaktycznej oraz wykonujemy badania diagnostyczne Rezonansem Magnetycznym.Szerokie grono zadowolonych Pacjentów jest naszą najlepszą wizytówką. Nasz szpital to miejsce, w którym każdy pacjent czuje się komfortowo. Staramy się stworzyć miłą i przyjazną atmosferę, dzięki której poziom stresu związanego z hospitalizacją udaje się nam ograniczyć do minimum. Personel cechuje wysoki poziom empatii i zaangażowania w opiekę nad naszymi Pacjentami.

Traktujemy Pacjentów tak, jak byśmy chcieli, aby traktowano nas i naszych najbliższych.

Nasz szpital

Świadczymy usługi medyczne z zakresu diagnostyki oraz ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki medycznej. W swojej strukturze posiadamy Pracownię Rezonansu Magnetycznego, Poradnię Neurochirurgiczną oraz oddziały: Neurochirurgii i Medycyny Nuklearnej. Nasza placówka wyposażona jest w nowoczesną aparaturę medyczną. Posiadamy nowoczesny 1,5-teslowy aparat do wykonywania badań rezonansem magnetycznym – Signa Voyager firmy GE Healthcare, a także aparat Gamma Knife Perfexion, dostarczony oraz nadzorowany przez pioniera w dziedzinie leczenia nowotworów i chorób mózgu, szwedzką firmę Elekta.

Wpływ działalności firmy Exira Gamma Knife na środowisko i otoczenie. Działalność operacyjna prowadzona przez firmę Exira Gamma Knife nie generuje istotnego wpływu na środowisko naturalne. W ramach segmentu produkcji i dystrybucji radiofarmaceutyków firma przestrzega rygorystycznych przepisów dotyczących zarządzania surowcami oraz odpadami produkcyjnymi i ich utylizacji.

Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego
Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w Exira Gamma Knife nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko. Postępowanie firmy Exira Gamma Knife ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy prawo atomowe, a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.

Nasz zespół

Nasza kadra to osoby doskonale wyszkolone, pełne pasji, zaangażowania, ukierunkowane na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji w celu świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie. Swoje umiejętności zdobywali na licznych kursach i szkoleniach, organizowanych przez wiodące ośrodki Gamma Knife na świecie, m.in. Gamma Knife Center w Cleveland, USA oraz Gamma Knife Unit Szpitala Uniwersyteckiego La Timone w Marsylii. Chcąc zapewnić naszym pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie, współpracujemy ściśle ze znajdującą się tuż obok Kliniką Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

dr n. med.

Arkadiusz Lech

Specjalista neurochirurg, Kierownik Centrum Gamma Knfie Exira

dr n. med.

Magdalena Jarosz

Specjalista radioterapii
onkologicznej, psychoonkolog

dr n. med.

Marcin Hartel

Specjalista radiolog

mgr.

Agata Wyrobek

Dyrektor ds. medycznych

mgr.

Anna Mitek

Fizyk medyczny

mgr.

Anna Dawidowska

Fizyk medyczny

mgr.

Agnieszka Polijańska

Elektroradiolog

Paulina Guzera

Elektroradiolog

 
Wiesław Pazdur

Pielęgniarz

Agnieszka Leks

mgr.

Sekretarka medyczna

Certyfikaty

Formularz kontaktowy dla Pacjenta

Wypełnij formualrz i poczekaj na kontakt od nas