Widoczna redukcja drżenia kończyn, powrót do wykonywania codziennych czynności – to efekt wykorzystania Gammy Knife w leczeniu chorych cierpiących na chorobę Parkinsona oraz drżenie samoistne.
„Jeden z naszych pierwszych pacjentów, poddany tej metodzie leczenia niemal rok temu, osiągnął znaczną poprawę – drżenie jednej z kończyn górnych zostało na tyle zredukowane, że może on ponownie wykonywać codzienne czynności, które wcześniej były dla niego niemożliwe. Dzięki zabiegowi pacjent odzyskał zdolność do samodzielnego ubierania się, noszenia przedmiotów, a nawet pisania. Zadowolony z rezultatów, zdecydował się na kolejny zabieg, aby zredukować drżenie w drugiej kończynie górnej” – podkreśla dr n. med. Bartłomiej Błaszczyk, neurochirurg.
Do tej pory z terapii Gamma Knife w Exira skorzystało już kilkunastu pacjentów, a wyniki leczenia pokazują ogromny potencjał tej metody, szczególnie u osób, które nie mogą lub nie chcą poddać się tradycyjnym operacjom.
Gamma Knife to metoda nieinwazyjna, charakteryzująca się niezwykłą precyzją i wysoką skutecznością, zwłaszcza w leczeniu schorzeń neurologicznych. Dzięki jednorazowemu zabiegowi pacjenci mogą odzyskać sprawność bez potrzeby długotrwałej hospitalizacji czy rekonwalescencji.
Radiochirurgia stereotaktyczna (SRS) oparta na technologii Gamma Knife jest szczególnie rekomendowana u osób, u których leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanej poprawy, a także u tych, którzy z różnych powodów nie kwalifikują się do implantacji stymulatora DBS ani talamotomii z użyciem elektrody wprowadzanej do mózgu (RFT).
Gamma Knife SRS jest zabiegiem jednorazowym, wymagającym jedynie krótkiego pobytu w szpitalu (jeden dzień). Pierwsze efekty leczenia obserwujemy zazwyczaj po około 4 miesiącach, natomiast maksymalny efekt terapeutyczny pojawia się po około 9 miesiącach. Wieloośrodkowe badania, prowadzone na całym świecie, wskazują na znaczną redukcję drżenia u ponad 80% pacjentów.
Mówią o nas:
https://www.radioem.pl/doc/9052409.Katowice-Wdrozono-nowoczesna-metode-leczenia-Parkinsona